جزئیات

اجرای تئاتر به زبان فرانسه، دکتر کنوک، اثر ژول رومن

با توجه به علاقه مدرسین و دانشجویان زبان فرانسه به تئاتر، موسسه فرهنگ سینا برای اولین بار در ایران، اقدام به تشکیل گروه تئاتر و شرکت در جشنواره تئاتر دانشجویی انجمن زبان و ادبیات فرانسه نمود. 

اجرای تئاتر به زبان فرانسه
Knock ou le triomphe de la médecine
Jules Romain
دکتر کنوک 
اثر ژول رومن  

انجمن زبان و ادبیات فرانسه هر چند سال یک بار اقدام به برگزاری تئاتر دانشجویی به زبان فرانسه می نماید، که تنها دانشکده های زبان در این فستیوال دانشجویی شرکت می نمایند. در سال 1385، با توجه به علاقه مدرسین و دانشجویان فرانسه به تئاتر، موسسه فرهنگ سینا برای اولین بار در ایران اقدام به تشکیل گروه تئاتر و شرکت در جشنواره تئاتر دانشجویی انجمن زبان و ادبیات فرانسه نمود. 
این امر با همت مدرسین و زبان آموزان موسسه فرهنگ سینا با تلاش فراوان به وقوع پیوست و با امکانات بسیار کم خود را برای شرکت در فستیوال دانشجویی آماده نمود. در بین کلیه گروههای شرکت کننده در فستیوال، تئاتر دکتر کنوک از موسسه فرهنگ سینا نیز جزء نمایشهای منتخب قرار گرفت و این افتخار بسیار زیادی برای موسسه فرهنگ سینا می بود که به عنوان تنها موسسه شرکت کننده در جشنواره دانشجویی موفق به کسب دیپلم افتخار گردید. 
پس از کسب افتخار در فستیوال دانشجویی، کلیه عوامل تئاتر انگیزه بیشتری جهت تمرینات بیشتر و به صحنه بردن نمایش پیدا کردند. با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی در 10 اسفند 1395 این نمایش با حضور سیصد تماشگر بر روی صحنه رفت. مسئولین سفارت فرانسه، دفتر فرهنگی سفارت فرانسه، همکاران و اساتید برجسته دانشگاههای زبان فرانسه و زبان آموزان دانشگاهها و موسسات آموزشی در این نمایش شرکت نمودند . این نمایش با استقبال بی نظیری مواجه گردید. 


عوامل تئاتر به شرح ذیل می باشد:
 دکتر کنوک 
اثر ژول رومن
کارگردان: نسرین فخری
آهنگساز و پیانیست : مهدی حسینقلی
طراح دکور: مصطفی دهقان
گرافیست: وحید عباسی
اسپانسر: آرزو حسینقلی
بازیگران: دکتر هادی دولت آبادی، سهراب احمدی، مصطفی دهقان، رضا بطهایی، مریم کاردان، رژین سلیمی، نسیم مقیمی، زهرا گلچین فرد، اعظم توحیدلو، مسعود دهقان ترازجانی

موسسه فرهنگ سینا


به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز 0 از 0
ثبت 

اشتراک کذاری صفحه

اشتراک گذاری:
سوال یا دیدگاه تان را ارسال نمایید
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

سوال یا نظر خود را درج نمایید.