معرفی موسسه فرهنگی سینا

موسسه فرهنگ سینا در سال ۱۳۸۲ تاسیس گردید و از آن سال دارای مجوز برگزاری آزمون بین المللی TEF می باشد. این موسسه اولین موسسه آموزش زبانهای خارجی خصوصی می باشد که به طور تخصصی به آموزش زبان فرانسه می پردازد. این مرکز تنها یک موسسه آموزش زبان خارجی نمی باشد و بسیاری از فعالیتهای فرهنگی را نیز در طی سال برگزار می نماید، زیرا که معتقد است یادگیری زبان از فرهنگ و تمدن آن جدا نمی باشد.

این مرکز با مدیریت آقای دکتر سهراب فتوحی،که ریاست انجمن دوستی ایران و فرانسه را نیز برعهده دارد ،تلاش نموده است تا علاوه بر دوره های آموزش عمومی فرانسه، کلاسهای تخصصی و دانشگاهی زبان فرانسه را نیز برگزار نماید.

مدیریت محترم دپارتمان زبان فرانسه، سرکار خانم دکتر خطاط، استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی هستند که بیش از ۳۵ سال در زمینه زبان و ادبیات فرانسه زحمت فراوانی کشیده اند و بسیاری از اساتید برجسته زبان فرانسه از شاگردان این استاد گرانقدر می باشند.

دغدغه همیشگی ایشان کیفیت بالای آموزشی و ایجاد فرصتهای شغلی برای فارغ التحصیلان و دانشجویان برجسته بوده است. این استاد گرانقدر همواره در این مرکز تلاش نموده است تا علاوه برتربیت مدرسین مجرب، از دیگر اساتید برجسته برای رفع نقایص موجود در دانشگاهها استفاده نماید تا فارغ التحصیلان بتوانند راحت تر وارد بازار کار شوند.

موسسه فرهنگ سینا اولین موسسه زبان است که برای اولین بار به همت استاد برجسته سرکار خانم مهشید نونهالی و با همیاری آقای دکتر قطب الدین صادقی،سرکار خانم دکتر خطاط و نشر قطره به برگزاری کارگاههای عملی تربیت مترجم پرداخت، که منجر به چاپ آثار به نام خود دانشجویان گردید.

موسسه فرهنگ سیناآ اولین موسسه آموزشی است که به طور منظم اقدام به برگزاری کارگاههای تخصصی دانشگاهی پرداخته است و اساتید بسیار برجسته همچون سرکار خانم دکتر خطاط،آقای دکتر نامور مطلق،سرکار خانم مهشید نونهالی، اقای دکتر حمیدرضا شعیری،آقای دکتر احمدی،سرکار خانم دکتر حائری وبسیاری اساتید برجسته دیگربهره مند گردیده است.

این مرکز، تنها مرکز آموزش زبان می باشد که با همکاری MG UNIVERSITY  اقدام به نشر مجله Analytica Iranica پرداخته است و اقدام به چاپ مقاله در حوزه ادبیات و هنر ایران پرداخته است تا فرهنگ و ادبیات غنی ایران را به جامعه فرانسه نمایان کند.

موسسه فرهنگ سینا اولین موسسه آموزشی در ایران است که آزمونهای الکترونیکی فرانسه را علی رغم هزینه و دشواریهای فراوان در ایران راه اندازی نمود.

موسسه فرهنگ سینا در سال ۱۳۹۷ به عنوان تنها موسسه آموزشی برای اولین بار اقدام به تشکیل گروه تئاتر فرانسه کرد و در جشنواره تئاتر دانشجویی شرکت نمود که با همکاری دانشگاه تهران و دفتر فرهنگی سفارت فرانسه برگزار گردید و موفق به کسب جایزه گردید.

این مرکز تنها مرکز آموزشی در تهران هست که سعی در معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی به فرانسه زبانان دارد و به طور مرتب اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی و برگزاری شبهای شعر نموده است.

این مرکز تنها مرکز آموزشی است که جهت تشویق زبان آموزان، هر ماه  اقدام به برگزاری تورهای آموزشی زبان فرانسه نموده است .این مرکز تنها مرکز آموزش زبان فرانسه می باشد که به تربیت راهنمایان تور فرانسه زبان پرداخته است.

این مرکز جهت کاربردهای تخصصی زبان، اقدام به برگزاری کلاسهای تخصصی زبان فرانسه از جمله توریسم،هتلداری،بازرگانی،فنی و مهندسی،آشپزی،حقوق و… پرداخته است.

این مرکز امیدوار است که بتواند همواره کیفیت آموزشی بالای خود را حفظ نماید وبستری را فراهم نماید تا دانشجویان و فارغ التحصیلان بتوانند راه درست خود را جهت ورود به بازار کار بیابند و در کنار اساتید برجسته خود به فعالیتهای علمی و آموزشی مشغول شوند.